Konserwacja laptopa HP

Rozebranie tego paroletniego laptopa HP nie należy do najłatwiejszych czynności, ale nie z takimi rzeczami musiałem sobie radzić :). Laptop trafił do serwisu z powodu przegrzewania – temperatury procesora w spoczynku oscylowały w granicach 60 stopni.

Po zabiegach konserwacyjnych – tzn. usunięciu nagromadzonego kurzu i pyłu oraz wymianie past termoprzewodzących – temperatury pod obciążeniem nie przekraczały z reguły 50 stopni.

Przy okazji podczas diagnostyki wykryty został problem z zainstalowanym dyskiem twardym, który posiadał realokowane sektory. Klientce została zaproponowana kompleksowa usługa wymiany uszkodzonego dysku. Udało się zdiagnozować usterkę w porę, dzięki czemu obyło się bez utraty danych.

Przed:


Po:

Udostępnij
Igor Leszczyński

Właściciel marki i bloga technologicznego Streamlined. Urodzony w 1993 roku, nierozłączny z myszką i klawiaturą od piątego roku życia. Wiecznie szukający nowych wrażeń, uzależniony od technologii i płatków c̶y̶n̶a̶m̶o̶n̶o̶w̶y̶c̶h̶ kukurydzianych. Po studiach miał iść pracować do korpo, ale póki co realizuje się na swoim. Magister inżynier, absolwent warszawskich uczelni PJATK i SGH. Człowiek na tyle zorganizowany, że posiada nawet etui na banany. Wrażliwiec z planem na siebie szukający sposobów na harmonijną egzystencję w dzisiejszym świecie.