Wiedza na blogu jest darmowa i jest wynikiem wieloletniej pracy ze sprzętem komputerowym. Zapraszamy do wyłączenia reklam (Adblock, uBlock :)

Konserwacja laptopa HP

Rozebranie tego paroletniego laptopa HP nie należy do najłatwiejszych czynności, ale nie z takimi rzeczami musiałem sobie radzić :). Laptop trafił do serwisu z powodu przegrzewania – temperatury procesora w spoczynku oscylowały w granicach 60 stopni.

Po zabiegach konserwacyjnych – tzn. usunięciu nagromadzonego kurzu i pyłu oraz wymianie past termoprzewodzących – temperatury pod obciążeniem nie przekraczały z reguły 50 stopni.

Przy okazji podczas diagnostyki wykryty został problem z zainstalowanym dyskiem twardym, który posiadał realokowane sektory. Klientce została zaproponowana kompleksowa usługa wymiany uszkodzonego dysku. Udało się zdiagnozować usterkę w porę, dzięki czemu obyło się bez utraty danych.

Przed:


Po:

Udostępnij
Igor Leszczyński

Magister inżynier. Właściciel marki i bloga technologicznego Streamlined. Specjalista i power user systemów operacyjnych Windows i Android. Zwolennik work-life balance, przez co zdarza się mniej uchwytny (stara się jednak jak może). Praktykujący specjalista zarządzania informacją i cyberbezpieczeństwa oraz zwolennik myślenia zorientowanego na rozwiązywanie problemów. Urodzony w 1993 roku, nierozłączny z myszką i klawiaturą od piątego roku życia. Uzależniony od technologii, muzyki rap i płatków kukurydzianych. Po studiach miał iść pracować do korpo - póki co realizuje się na swoim. Absolwent warszawskich uczelni PJATK i SGH. Człowiek na tyle zorganizowany i przewidujący, że posiada nawet etui na banany. Wrażliwiec z planem na siebie szukający sposobów na harmonijną egzystencję w dzisiejszym świecie.

Wiedza na naszym blogu jest dostępna za darmo i jest wynikiem wieloletniej pracy ze sprzętem komputerowym. Zapraszamy do odblokowania reklam, jeśli korzystacie Państwo z wtyczek
Adblock, uBlock
lub pokrewnych. Z góry dziękujemy :)

X

    Potrzebujesz pomocy informatyka? Zostaw kontakt - odezwiemy się!


    Kontaktując się z nami wyrażają Państwo zgodę na naszą Politykę prywatności