Wiedza na blogu jest darmowa i jest wynikiem wieloletniej pracy ze sprzętem komputerowym. Zapraszamy do wyłączenia reklam (Adblock, uBlock :)

Mega przydatny trick – pasek szybkiego uruchamiania w Windows 10

Wpis spóźniony o jakieś parę miesięcy, ale lepiej późno niż wcale, right? Taka kolej zmagania się z życiowymi obowiązkami, niestety.

Jak dodać pasek szybkiego uruchamiania w Windows 10?

Do rzeczy: dodanie paska typu “quick launch”, czy też “szybkiego uruchamiania” przebiega następująco:

 1. Tworzymy folder ze skrótami
 2. Wklejamy skróty do aplikacji (np. PPM > Wklej skrót, po uprzednim skopiowaniu aplikacji)
 3. Klikamy PPM* na pustym polu na pasku zadań
 4. Pasek narzędzi > Nowy pasek narzędzi…
 5. Wskazujemy ścieżkę ze stworzonym w pkt. 1. folderem > “Wybierz folder”
 6. Dostosowujemy wygląd i wielkość dodanego paska narzędzi wedle uznania (może być potrzebne odblokowanie paska zadań!)

* prawy przycisk myszy

Działania w formie graficznej:

W ramach inspiracji: możemy sobie na przykład w prosty sposób pododawać podręczne skróty, pogrupowane w jednym folderze:

A co z menu start?

A co z tym menu start, pełnym w domyślnej opcji śmieciowych aplikacji Microsoftu? Polecam poświęcić chwilę, by dostosować je do własnych potrzeb. Wspomnianego w ramach wpisu paska narzędzi można używać jako uzupełnienie paska start Windows – niekoniecznie jako zamiennik. Po co? Przede wszystkim dlatego, że ustawianie niektórych skrótów w menu start – np. do folderów, jest co najmniej problematyczne.

Reklama

W łatwy sposób możemy poprzypinać do paska start niezbędne aplikacje. Jest to wygodne i podręczne rozwiązanie – możemy mieć w zasięgu wzroku bardzo wiele aplikacji na raz, jednocześnie pozostawiając je schowane, gdy ich nie potrzebujemy. Minimalizuje to poczucie przytłoczenia i obciążenia informacją (trend, którym ostatnio sam staram się podążać).

Mega spoiler dalszych losów bloga.
Igor Leszczyński

Magister inżynier. Właściciel marki i bloga technologicznego Streamlined. Specjalista i power user systemów operacyjnych Windows i Android. Zwolennik work-life balance, przez co zdarza się mniej uchwytny (stara się jednak jak może). Praktykujący specjalista zarządzania informacją i cyberbezpieczeństwa oraz zwolennik myślenia zorientowanego na rozwiązywanie problemów. Urodzony w 1993 roku, nierozłączny z myszką i klawiaturą od piątego roku życia. Uzależniony od technologii, muzyki rap i płatków kukurydzianych. Po studiach miał iść pracować do korpo - póki co realizuje się na swoim. Absolwent warszawskich uczelni PJATK i SGH. Człowiek na tyle zorganizowany i przewidujący, że posiada nawet etui na banany. Wrażliwiec z planem na siebie szukający sposobów na harmonijną egzystencję w dzisiejszym świecie.

Tagi wpisu: pasek narzędzi, pasek start, pasek zadań, programy, quick launch, skróty, szybkie uruchamianie, Windows 10

Wiedza na naszym blogu jest dostępna za darmo i jest wynikiem wieloletniej pracy ze sprzętem komputerowym. Zapraszamy do odblokowania reklam, jeśli korzystacie Państwo z wtyczek
Adblock, uBlock
lub pokrewnych. Z góry dziękujemy :)

X

  Potrzebujesz pomocy informatyka? Zostaw kontakt - odezwiemy się!


  Zapraszamy również do korzystania z formularza naszych stałych Klientów - bardzo ułatwia nam to pracę :)

  Kontaktując się z nami wyrażają Państwo zgodę na naszą Politykę prywatności