Zlecenia

W tej kategorii opisujemy tylko niektóre z zakończonych przez nas zleceń napraw, konfiguracji czy zrealizowanych instalacji.

Najnowsze naprawy można śledzić na Instagram:
» streamlined.serwis «

Konserwacja laptopa HP

Rozebranie tego paroletniego laptopa HP nie należy do najłatwiejszych czynności, ale nie z takimi rzeczami musiałem sobie radzić :). Laptop trafił do serwisu z powodu przegrzewania – temperatury procesora w spoczynku oscylowały w granicach 60 stopni.

Przeczytaj więcej

Montaż komputera gamingowego

Montaż komputera z nowych podzespołów na płycie głównej Gigabyte na chipsecie Intel B360 był prawdziwą przyjemnością. Procesor Intel 9400F w połączeniu z wydajną grafiką Gigabyte NVIDIA GeForce 1660, szybkim dyskiem SSD PCIe o standardzie NVMe oraz pamięcią RAM DDR4 16GB HyperX stanowiły sprzęt pozwalający na komfortową grę we wszystkie nowe tytuły.

Przeczytaj więcej

Przyspieszenie laptopa marki Asus

Laptop Asus R540L był jednym z najbardziej nielubianych sprzętów komputerowych w firmie. Spowolnienia, spowodowane przede wszystkim przegrzewaniem, sprawiały, że praca przy nim była prawdziwą udręką. Zakasałem rękawy i wziąłem się do gruntownego odświeżenia sprzętu. Wynikiem był laptop działający znacznie bardziej wydajnie niż w momencie wyjęcia go z pudełka!

Przeczytaj więcej

“Uszkodzone” gniazdo laptopa

Usterka dotyczyła uszkodzonego, albo raczej – “przytkanego” – gniazda w laptopie Dell Inspiron 15. W nieostrożny sposób została wyjęta wtyczka z gniazda, przez co bolec (pin) wielkości szpilki pozostał w środku, uniemożliwiając ponowne podłączenie jakiejkolwiek ładowarki.

Przeczytaj więcej

Wymiana karty sieciowej w laptopie

Klient zwrócił się z problemem z zasięgiem sieci bezprzewodowej WiFi. Po szybkiej diagnozie, udało się znaleźć winowajcę – moduł karty sieciowej odmówił posłuszeństwa… Niestety, elektronika bywa zawodna. Została dostarczona nowa karta na wymianę. Sam proces instalacji był przyjemny, szybki i bezproblemowy, a problem z zasięgiem – zniknął jak ręką odjął!

Przeczytaj więcej

Wiedza na naszym blogu jest dostępna za darmo i jest wynikiem wieloletniej pracy ze sprzętem komputerowym. Zapraszamy do odblokowania reklam, jeśli korzystacie Państwo z wtyczek Adblock, uBlock lub pokrewnych. Z góry dziękujemy :)

X

    Potrzebujesz pomocy informatyka? Zostaw kontakt - odezwiemy się!


    Zapraszamy również do korzystania z formularza naszych stałych Klientów - bardzo ułatwia nam to pracę :)

    Kontaktując się z nami wyrażają Państwo zgodę na naszą Politykę prywatności