Wiedza na blogu jest darmowa i jest wynikiem wieloletniej pracy ze sprzętem komputerowym. Zapraszamy do wyłączenia reklam (Adblock, uBlock :)

„Uszkodzone” gniazdo laptopa

Usterka dotyczyła uszkodzonego, albo raczej – „przytkanego” – gniazda w laptopie Dell Inspiron 15. W nieostrożny sposób została wyjęta wtyczka z gniazda, przez co bolec (pin) wielkości szpilki pozostał w środku, uniemożliwiając ponowne podłączenie jakiejkolwiek ładowarki.

Naprawa polegała na wyciągnięciu uszkodzonego elementu z gniazda, co okazało się niełatwym zadaniem. Szczęśliwie, udało się z nim poradzić w dość szybkim czasie, bez konieczności wymiany modułu zasilania.

Zasilacz niestety wymagał wymiany. Dla klientki zamówiony został oryginalny zasilacz Dell, który udało nabyć się za połowę ceny (50 zł zamiast 100).

Po usunięciu urwanego pinu od zasilacza i nabyciu ładowarki, klientce została zaproponowana usługa konserwacji laptopa w postaci wyczyszczenia podzespołów oraz optymalizacji systemu Windows. Sprzęt został zwrócony w znacznie lepszym stanie, niż w momencie przyjęcia do serwisu.

Udostępnij
Igor Leszczyński

Magister inżynier. Właściciel marki i bloga technologicznego Streamlined. Specjalista i power user systemów operacyjnych Windows i Android. Zwolennik work-life balance, przez co zdarza się mniej uchwytny (stara się jednak jak może). Praktykujący specjalista zarządzania informacją i cyberbezpieczeństwa oraz zwolennik myślenia zorientowanego na rozwiązywanie problemów. Urodzony w 1993 roku, nierozłączny z myszką i klawiaturą od piątego roku życia. Uzależniony od technologii, muzyki rap i płatków kukurydzianych. Po studiach miał iść pracować do korpo - póki co realizuje się na swoim. Absolwent warszawskich uczelni PJATK i SGH. Człowiek na tyle zorganizowany i przewidujący, że posiada nawet etui na banany. Wrażliwiec z planem na siebie szukający sposobów na harmonijną egzystencję w dzisiejszym świecie.

Wiedza na naszym blogu jest dostępna za darmo i jest wynikiem wieloletniej pracy ze sprzętem komputerowym. Zapraszamy do odblokowania reklam, jeśli korzystacie Państwo z wtyczek
Adblock, uBlock
lub pokrewnych. Z góry dziękujemy :)

X

    Potrzebujesz pomocy informatyka? Zostaw kontakt - odezwiemy się!


    Kontaktując się z nami wyrażają Państwo zgodę na naszą Politykę prywatności