“Uszkodzone” gniazdo laptopa

Usterka dotyczyła uszkodzonego, albo raczej – “przytkanego” – gniazda w laptopie Dell Inspiron 15. W nieostrożny sposób została wyjęta wtyczka z gniazda, przez co bolec (pin) wielkości szpilki pozostał w środku, uniemożliwiając ponowne podłączenie jakiejkolwiek ładowarki.

Naprawa polegała na wyciągnięciu uszkodzonego elementu z gniazda, co okazało się niełatwym zadaniem. Szczęśliwie, udało się z nim poradzić w dość szybkim czasie, bez konieczności wymiany modułu zasilania.

Zasilacz niestety wymagał wymiany. Dla klientki zamówiony został oryginalny zasilacz Dell, który udało nabyć się za połowę ceny (50 zł zamiast 100).

Po usunięciu urwanego pinu od zasilacza i nabyciu ładowarki, klientce została zaproponowana usługa konserwacji laptopa w postaci wyczyszczenia podzespołów oraz optymalizacji systemu Windows. Sprzęt został zwrócony w znacznie lepszym stanie, niż w momencie przyjęcia do serwisu.

Udostępnij
Igor Leszczyński

Właściciel marki i bloga technologicznego Streamlined. Urodzony w 1993 roku, nierozłączny z myszką i klawiaturą od piątego roku życia. Wiecznie szukający nowych wrażeń, uzależniony od technologii i płatków c̶y̶n̶a̶m̶o̶n̶o̶w̶y̶c̶h̶ kukurydzianych. Po studiach miał iść pracować do korpo, ale póki co realizuje się na swoim. Magister inżynier, absolwent warszawskich uczelni PJATK i SGH. Człowiek na tyle zorganizowany, że posiada nawet etui na banany. Wrażliwiec z planem na siebie szukający sposobów na harmonijną egzystencję w dzisiejszym świecie.