Wiedza na blogu jest darmowa i jest wynikiem wieloletniej pracy ze sprzętem komputerowym. Zapraszamy do wyłączenia reklam (Adblock, uBlock :)

Nie korzystasz z wtyczki dla nowej karty w Chrome? Może czas zacząć!

Nowa karta w przeglądarkach w domyślnej opcji nie wyświetla zbyt wiele ciekawych opcji. Ostatnio wpadłem na pomysł, że warto by było sprawić, by stała się bardziej przydatna – w końcu bez przerwy na nią patrzę, przechodząc na nowe strony podczas surfowania (tak się jeszcze mówi, co nie?) po neciku.

Nudna jak flaki z olejem nowa karta.

By urozmaicić smutną jak nie-powiem-co domyślną kartę, należy skorzystać z wtyczki. Wcześniej należy wybrać, która odpowiada naszym potrzebom. Do wyboru są wtyczki typu speed dial – wyświetlają wybrane przez nas strony z dużym podglądem – i inne, bardziej wymyślne. Zrobiłem przegląd dla Google Chrome, cobyście nie musieli dużo szukać.

Momentum – skup się na celu!

Momentum jest, zdaje się, jedną z najbardziej popularnych wtyczek tego typu. Pozwala na wpisanie głównego celu na dany dzień, który będziemy mimowolnie cały czas widzieli podczas korzystania z przeglądarki. Wyświetla też inspirujące cytaciki z ładnymi obrazkami każdego dnia. 

Speed Dial 2 – prosta wybierajka

Prosta, przejrzysta wtyczka typu Speed Dial 2. Niegdyś intensywnie korzystałem z tego typu rozwiązania i fajnie się spradzało. Można przypiąć sobie najczęściej używane strony i mieć je na dużych przyciskach.

New Tab Draft – notatniczku, powiedz przecie

Podręczny, minimalistyczny notatnik. Przydatny do spisania czegoś na szybko. NIE ma opcji synchronizacji pomiędzy urządzeniami.

Sametab – ogłoszenia parafialne

Fajne narzędzie typu korpo i nie tylko. Kilku użytkowników loguje się do tego samego konta i korzysta z tzw. “nowej karty” jak z tablicy ogłoszeniowej. Sprytne!

Currently – data i pogoda. Tyle i aż tyle

Mój wybór z uwagi na to, że… jako jedna z niewielu wyświetla aktualny dzień miesiąca :). Jest ponadto minimalistyczna, nieobstrukcyjna i posiada rewelacyjne, subtelne animacje. Wyświetla aktualną pogodę. Polska wersja niestety momentami kuleje – chciałem zgłosić się do twórców z zamiarem pomocy przy spolszczeniu, niestety okazało się, że… nie ma z nimi kontaktu. Ostatnia wersja wtyczki pojawiła się rok temu – mam cichą nadzieję, że projekt nie został porzucony, bo naprawdę świetnie się sprawdza.

Tak to ładnie u mnie wygląda.

Wtyczek tego typu jest oczywiście dużo więcej. Zawsze możecie wyszukać “new tab” w Chrome Web Store (albo np. Firefox Add-Ons) i pobawić się w testerów!

 

Igor Leszczyński

Magister inżynier. Właściciel marki i bloga technologicznego Streamlined. Specjalista i power user systemów operacyjnych Windows i Android. Zwolennik work-life balance, przez co zdarza się mniej uchwytny (stara się jednak jak może). Praktykujący specjalista zarządzania informacją i cyberbezpieczeństwa oraz zwolennik myślenia zorientowanego na rozwiązywanie problemów. Urodzony w 1993 roku, nierozłączny z myszką i klawiaturą od piątego roku życia. Uzależniony od technologii, muzyki rap i płatków kukurydzianych. Po studiach miał iść pracować do korpo - póki co realizuje się na swoim. Absolwent warszawskich uczelni PJATK i SGH. Człowiek na tyle zorganizowany i przewidujący, że posiada nawet etui na banany. Wrażliwiec z planem na siebie szukający sposobów na harmonijną egzystencję w dzisiejszym świecie.

Tagi wpisu: Chrome, currently, Google Chrome, momentum, new tab, notatki, nowa karta, przeglądarka, Windows

Wiedza na naszym blogu jest dostępna za darmo i jest wynikiem wieloletniej pracy ze sprzętem komputerowym. Zapraszamy do odblokowania reklam, jeśli korzystacie Państwo z wtyczek
Adblock, uBlock
lub pokrewnych. Z góry dziękujemy :)

X

    Potrzebujesz pomocy informatyka? Zostaw kontakt - odezwiemy się!


    Zapraszamy również do korzystania z formularza naszych stałych Klientów - bardzo ułatwia nam to pracę :)

    Kontaktując się z nami wyrażają Państwo zgodę na naszą Politykę prywatności