O firmie | CV – Igor LeszczyńskiPrywatnie – Igor Leszczyński

Inicjatywa powstania Streamlined sięga 2018 roku (firma została formalnie zarejestrowana w maju 2019 roku). Została powołana do życia przez Igora Leszczyńskiego, mieszkańca Józefowa od ponad 20 lat i autora niniejszego tekstu:

Początki Streamlined sięgają czasu, gdy przebywałem na Erasmusie w Szwecji. Stworzyłem wówczas blog o technologii, który być może w przyszłości miał zacząć na siebie zarabiać. Kończyłem akurat studia i stałem przed dylematem, co ze sobą zrobić…

Odkąd pamiętam, moją pasją była technologia. Sprzęt komputerowy, szeroko pojęte peryferia, gadżety, telefony, oraz sterujące tymi urządzeniami oprogramowanie. Poszerzanie wiedzy w tym zakresie przez ostatnie lata było częścią mojego codziennego życia. Reanimowałem sprzęt komputerowy, diagnozowałem przyczyny usterek, chłonąłem wiedzę od mądrzejszych od siebie, wertując internet (najczęściej anglojęzyczne fora specjalistyczne).

W mojej opinii technologia powinna oferować maksymalną prostotę obsługi. Jestem osobą bardzo pragmatyczną. Dzięki temu zawsze szukam sposobów na maksymalizację użyteczności używanych przeze mnie narzędzi cyfrowych. W połączeniu z moim zainteresowaniem zagadnieniami produktywności, sprawia to, że dla napotkanych problemów technologicznych zawsze staram się znaleźć rozwiązania najbardziej korzystne z perspektywy końcowego użytkownika.

W 2015 roku rozpocząłem pracę jako specjalista IT w zaprzyjaźnionej firmie nieruchomościowej. Ta odpowiedzialna funkcja sprawiła, że musiałem stawiać czoło problemom, z jakimi wcześniej nie miałem do czynienia. Poza rozwiązywaniem technicznych problemów ze sprzętem, prowadziłem indywidualne szkolenia informatyczne oraz pełniłem rolę tzw. helpdesku. Pozwoliło mi to pozyskać wiedzę na temat tego, jakie zagadnienia sprawiają problemy użytkownikom współczesnych technologii.

W latach 2012-2019 studiowałem w trybie dziennym. W roku 2016 zdobyłem tytuł inżyniera Zarządzania Informacją na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, gdzie obroniłem pracę inżynierską odnośnie wykorzystania strony WWW w promowaniu marki. W 2019 uzyskałem tytuł magistra czołowej uczelni ekonomicznej w Polsce, Szkoły Głównej Handlowej, na kierunku E-Biznes. Obroniłem wówczas pracę badającą praktyczne podejście studentów do zagadnień cyberbezpieczeństwa. 

Nabyta w trakcie studiów wiedza dała mi podstawy z zakresu prowadzenia własnej działalności we współczesnym, zinformatyzowanym świecie. Przyswajane przez lata nauki zagadnienia z dziedzin zarządzania, marketingu i informatyki wykorzystuję na co dzień w swojej pracy, prowadząc firmę technologiczną Streamlined i współpracując z Klientami.

Serwis komputerowy w Józefowie, Otwocku i okolicach – na dzień dzisiejszy

Po prawie dwóch latach moje usługi zaczęły być rozpoznawalne wśród mieszkańców Józefowa i okolic, z których wielu regularnie wraca do mnie, gdy napotka problemy z komputerem czy innym urządzeniem cyfrowym. Nawiązałem również wiele kontaktów, na które mogę liczyć w przypadku napotkania problemów i które pomagają mi załatwiać interesy Klientów w sprawny i szybki sposób, gdy wymaga tego sytuacja.

Dbam o dobre relacje z Klientami i stawiam na jakość usług, podchodząc do każdego z nich z serdecznością i cierpliwością, niezależnie od posiadanego przez nich stanu wiedzy technologicznej. Ich zadowolenie wyrażane niejednokrotnie w dostępnych również na stronie opiniach stanowi dla mnie swego rodzaju motor napędowy, motywujący do dalszych działań.

Marka Streamlined od 2020 roku zaczęła przyciągać coraz więcej osób zainteresowanych usługami i publikowanymi w przestrzeni cyfrowej treściami, wśród których znaleźli się również praktykanci z otwockiego Zespołu Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Otwocku “Nukleonik”.